Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby a primariáty > Primariát 7 interna

Primariát 7 interna

Pavilon 7

Primář MUDr. Jana Stará

Společné vyšetřovací a léčebné složky v sobě zahrnují především kvalitní EEG laboratoř a interní ambulanci, která slouží hospitalizovaným pacientům, zaměstnancům i ambulantním pacientům z širokého okolí. Kromě dobře vybaveného RTG a EKG pracoviště je dále k dispozici celotělové UZV vyšetření přístrojem firmy Hewlett-Packard Image Point a endoskopické pracoviště pro endoskopii horních partií trávicího traktu. Na komplex ambulantních služeb navazuje rehabilitační pracoviště s bazénem a ambulance specialistů, kteří pečují o pacienty nemocnice (chirurg, oftalmolog, ORL, TRN, neurolog, dermatolog, endokrinolog). Při zajišťování komplexní somatické péče o hospitalizované duševně nemocné pacienty léčebna úzce spolupracuje především se sousední Nemocnicí Havlíčkův Brod (laboratorní vyšetřovací metody, zobrazovací metody, ambulance specialistů jednotlivých odborností atd.). V případě urgentních somatických stavů u hospitalizovaných pacientů je volána zdravotní záchranná služba, která má stanoviště v sousedním areálu Nemocnice.

Oddělení 7 je interní oddělení s 27 lůžky určené pro pacienty psychiatrické nemocnice, kteří po dobu části hospitalizace vyžadují zdravotní péči převážně v interních oborech.

Oddělení L má 30 lůžek a jsou zde léčeni pacienti s chronickými interními a neurologickými nemocemi a se současnou psychiatrickou chorobou. Jde o nemocné s komplikacemi po mozkových příhodách, po infarktech, pacienty s nutností rehabilitace po operacích apod.

Gerontometabolická jednotka má 5 lůžek, je moderně vybavená k poskytování klasické metabolické péče se specializací na nutriční intervenci, péči o pooperační stavy a k péči o nemocné s kardiologickým nebo respiračním postižením. Je vybavena moderními lůžky, metabolickými vahami, monitorovací technikou, pumpami pro enterální i parenterální výživu. Vybavení umožňuje i krátkodobou řízenou ventilaci pacienta.